Gästföreläsare är Anne-Christine Eliasson, med marknadsförings- och exportbakgrund från både Telia och GUC och Folkuniversitetet och Skanska och…..
…en bra personlig kontakt för ditt framtida professionella nätverk i Uppsala!
Pipline innebär Kommande försäljning för ett företag. Marknadssegmentering är en nyckelterm inom marknadsföringsvetenskapen som betecknar konsten att dela upp marknaden i mindre delar.
I dag ska jag få besök från en mentor som Annika Winnel har presenterat för mig. Hon kommer kl 11 till mig så nu måste jag hoppa in i duschen och göra i ordning god fika.
Tack själv Anne, tack för allt du bidragit med till den här innovationsgruppen ! Det är så trevligt att ha lärt känna dig och många med mig har fått känna på såväl ett sjätte sinne som universums energi tack vare dig!
Och dina erfarenheter av knackningar inte att förglömma. Stort tack för all din närvaro!// Annika
Annika du är den bästa mentor man kan önska sig